0

بکسل کردن ماشین و روش صحیح آن

بکسل کردن ماشین
بازدید 1365

بکسل کردن ماشین یکی از روش های نجات خودرو شما بوده که باید آموزش بکسل ماشین گذارنده باشید. چون در هر صورت باید یک روزی به ناچار انجام آن میشویم. فرقی نمیکند که چه بخواهید به دیگران کمک کنید و یا خودتان نیاز به بکسل کردن داشته باشید. باید خدمات بکسل ماشین را انجام دهید. که چگونه بکسل ماشین اتوماتیک یا دنده ای را انجام دهید. در ادامه با لیوسان مگ همراه باشید تا نکات مهم بکسل کردن ماشین را ارائه دهیم.

روش‌های مختلف بکسل ماشین

1. بکسل ماشین با استفاده از طناب، زنجیر یا تسمه‌ بکسل

بکسل ماشین میتواند راه های مختلفی داشته باشد ارزان ترین و ساده ترین بکسل کردن با طناب زنجیر و تسمه میبشد در این روش ابتدا باید از سپر عقب ماشین سالم به سپر جلوی ماشین آسیب دیده با طناب یا زنجیر متصل کنید و خودرو آسیب دیده باید توسط سالم کشیده شود .سعی کنید در خیابان های پرتردد عملیات بکسل را انجام ندهید و از خیابان های فرعی استفاده کنید و همچنین برای مسیر های طولانی توصیه نمیشود زیر این روش ایمنی کمتری دارد. و اگر در مسیر های پرتردد از بکسل استفاده کنید به احتمال باید جریمه بکسل ماشین را بپردازید.

بکسل ماشین با استفاده از طناب، زنجیر یا تسمه‌بکسل
بکسل ماشین با استفاده از طناب، زنجیر یا تسمه‌بکسل

2. بکسل ماشین با خودروی یدک‌کش

یکی از روش های که بیشتر مردم استفاده میکنند یدک کش است که معمولا این یدک کش ها نیسان یا وانت هستند یدک کش های شامل دارای چرخ گیر ، سیم بکسل ، بالابر و قلاب هستند که توسط سیم بکسل خودرو آسیب دیده را به یدک کش متصل میکند و چرخ گیر ها چرخ های جلو یا عقب خودرو اسیب دیده بصورت محکم نگه میدارد و با استفاده از بالابر خودرو اسیب دیده از سطح زمین بلند میشود و مانع از ساییدگی تایر و محور انتقال قدرت میشود. بعد انجام این عملیات خودرو اسیب دیده به محل مورد نظر هدایت میشود.

خدمات یدک کش لیوسان یکی از بهترین امداد خودرو میباشد که شما میتوانید در مناطق یدک کش شرق تهران و یدک کش غرب تهران با شماره بکسل ماشین (09399863804) در ارتباط باشید . همچنین اگر بعد از یدک کشی قصد داشتید خودرو خود را به مدت طولانی در پارکینگ یا در فضای باز قرار دهید میتوانید  چادر خودرو بی ام و ، چادر خودرو بنز میتوانید از فروشگاه اینترنتی لیوسان خریداری کنید.

3. بکسل ماشین با استفاده از خودروبر

خودرو بر معمولا برای خودرو های لاکچری یا هنگام تحویل خودرو های فروخته شده استفاده میگردد و کمی به نسبت سایر روش های بکسل کردن گران قیمت است . البته در صورتی که خودرو اسیب دیده به شدید باشد و یدک کش نتواند آن را جابه جا کند از خودرو بر استفاده میشود مثلا اگر ترمز یا فرمان خودرو اسیب دیده باشد باید از خودروبر استفاده کنید.

بکسل ماشین با استفاده از خودروبر
بکسل ماشین با استفاده از خودروبر

نکات مهم در بکسل ماشین

هنگام بکسل کردن ماشین دیگران باید به نکات زیر توجه داشته باشید این بررسی های اولیه حتما باید انجام شود.

  • گیربکس آن اتوماتیک است یا دستی؟
  • ظرفیت یدک‌کشی وسیله نقلیه شما چقدر است؟
  • ماشینی که می‌کشید دارای ۲ چرخ یا ۴ چرخ متحرک است؟
  • آیا روی خودروی شما پیچ یدک‌کش (tow hitch) نصب شده است؟
  • وسیله نقلیه دارای ۲ چرخ متحرک میباشد ؟
  • دیفرانسیل جلو (FWD) است یا دیفرانسیل عقب (RWD)؟

روش صحیح بکسل کردن ماشین

روش صحیح بکش کردن ماشین باید توسط یدک کش یا خودروبر انجام شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

آموزش بکسل خودرو اتوماتیک چگونه است ؟

فرقی در بین بکسل کردن خودرو اتوماتیک و دنده ای وجود ندارد میتوانید از یدک کش و خودروبر استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *